Більше, ніж світло…

 


alt

 

 

Це твердження подорожує віками – від древніх римлян через середньовічний Львів у наш час: свічка – більше, ніж світло…
Маленьке місто, оточене оборонними мурами та вежами… Основне заняття  мешканців середньовічного Львову – торгівля та ремесла. На початку XV сторіччя тут існує 14 ремісничих цехів, що об’єднують 500 майстрів-ремісників і 36 ремесел.

 


Виробництво воску – ледь не найприбутковіше: львівський віск купують у Західній Європі, серед інших – абатство Санкт Галлен, розташоване на березі Баденського озера. Топильня воску (cerefrixorium) – монополія міста; вона постачає сировину виробникам свічок, яких називають candelarii або luminatores.
В Середньовіччі виробництво свічок у Львові було поширене набагато більше, аніж мила. Серед виробників свічок у місті важливе місце посідають монахи. Черниці при церкві та монастирі Введення Богородиці мають привілеї на виготовлення та постачання свічок до всіх церков Львова.
В XVII ст. з міській скарбниці Львова щомісячно витрачається близько 1 золотого на свічки, виготовлені спеціально для бургомістра, – можливо, їх запалюють під час служби в костелі за здоров’я бургомістра та успіхи міста під час його правління.

alt


Які тільки свічки не виготовлялися у Львові: костельні, храмові, столові, бенгальські, ялинкові – щоб відродити традиції старовинного ремесла, у 2013 році тут заснували Львівську свічкову мануфактуру.
У майстерні створюють свічки виключно ручної роботи: декоративні, художні, тематичні та ексклюзивні із врахуванням ваших побажань. Кожній свічці майстри мануфактури передають тепло власних рук, тому кожна свічка особлива. Свічка супроводжує людину у щасливі моменти життя. При світлі свічок оселя стає затишнішою, кава ароматнішою, вино витонченішим, почуття палкішими!

alt


З наближенням свят свічка стає ще й чудовим подарунком, який створює особливу атмосферу. Свічка стане прекрасним атрибутом романтичної вечері, тематичної вечірки з друзями. І, звичайно, неможливо уявити святкування Нового року та Різдва без свічок.  
Також у Львівській свічковій мануфактурі під час майстер-класу можна  навчитись виготовляти свічки.
Брендова крамниця «Львівська свічкова мануфактура» знаходиться на площі Музейній, 1 (біля Домініканського собору). Усі роботи майстрів-свічкарів мануфактури ви зможете побачити на candles.lviv.ua.
А ще тут можна сповна насолодитись справжньою кавою при мерехтливому сяйві свічок із чаруючим видом на Домініканський собор. У свічковій кав’ярні «Домініканес» панує атмосфера справжнього затишку, романтики та невимушеного спілкування.
«Домініканес» – магічне поєднання  щойно змелених високоякісних зерен, вмілих рук баріста та професійної ручної кавомашини. Для любителів кави по-східному тут готують каву в джезві на гарячому піску.

 

....
На сайте есть материалы запрещенные к просмотру лицам младше 18 лет!